Hakkımda

Dr. Mehmet Fatih Öztarsu lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Uluslararası İlişkiler alanında sırasıyla Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan’da tamamladı. Doktora eğitimini ise aynı alanda Hankuk University of Foreign Studies’te tamamlamıştır.

Bakü’de bulunduğu zaman içerisinde etnik ve bölgesel çatışmalar alanında çalışmalarla birlikte Türk dünyasına yönelik teşkilat faaliyetlerinde bulundu. Düşünce kuruluşları ile medya organlarında Kafkasya’ya yönelik akademi, danışmanlık ve gazetecilik çalışmalarında bulunan Öztarsu, 2011′de International Center for Journalists bünyesinde ABD’de medya gözlemciliği çalışmaları yaptı ve 2012′de Atlantic Council’in Washington DC ve New York’ta gerçekleştirdiği politika ve liderlik eğitimlerine katıldı. Atlantic Council’in Young Turkey Young America programı üyesidir.

TÜRKSAM, SDE-Stratejik Düşünce Enstitüsü ve TEPAV – Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda Kafkasya üzerine çalışmıştır.

Kitapları:

- Contemporary Issues in International Relations Problems of the International Community, Cambridge Scholars Publishing, 2020

- Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar, Nobel Yayınları, 2019, ortak yazar

- Pusula Kore’yi Gösterdi (roman), Çalıkuşu Yayınevi, 2018

- The South Caucasus and Its Neighborhood – From Politics and Economics to Group Rights, Caucasus Edition – 2016, ortak yazar

- Fedailer Devrimi – Ermenistan’daki Kayıp Emanet (roman), Calikusu Yay. 2015

- Barışı Konuşmak – Teori ve Pratikte Çatışma Yönetimi, ODTÜ Yayınları, 2013, ortak yazar

TV Prodüksiyon Danışmanlık ve Koordinatörlükleri :

“Dün Bugün Yarın / Türkiye – Ermenistan” – Toprak Prodüksiyon / TRT TÜRK – 2011

“Ortak Acı” – Toprak Prodüksiyon / El Cezire – 2012

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Space | Thanks to Best CD Rates, Boat Insurance and software download